Blog > Komentarze do wpisu

Książki

Kupiłam sobie dwie książki o szydełkowaniu. Obydwie z wzorami, ale także z kilkoma stronami poświęconymi podstawom tej sztuki.

 

 

Pierwsza książka - ta jasnożółta - jest cudowna. Piękne zdjęcia pięknych robótek, konsekwencja w opisach wzorów, uporządkowane informacje, przydatne rady... Połowa książki poświęcona jest robieniu na drutach, może się kiedyś zmotywuję, bo na razie zupełnie mi to nie wychodzi ;-)

 

Druga książka - niebieska - jest cieniutka, zawiera kilka lub kilkanaście wzorów. No i wzory te niby są ciekawe, ale z uwagi na specjalność, którą studiuję, nie mogę patrzeć na brak konsekwencji w opisach i błędy edytorskie... Brzmi to może śmieszne, a teoretycznie nic we wzorach nie zmienia, ale mnie zniechęca. Co więcej, wzory nie są opisane dość jasno, przejrzyście dla zielonych - a strony dotyczące podstaw szydełkowania i proste właściwie projekty wskazują, że dla zielonych właśnie tę książkę napisano.

 

Książka ze zwierzętami, owocami i innymi pięknymi dekoracjami jest bardzo inspirująca. A jakaż byłam dumna, gdy udało mi się odszyfrować kilkanaście linijek zapisanego skrótami wzoru i zrobić motylka cytrynka (oczywiście krzywulca)!

piątek, 01 lutego 2013, 6dni

Polecane wpisy

Do 14 kwietnia:

Do 21 kwietnia:

Do 30 kwietnia: